Úvod

Historie

Obsazení

Akce

Fotogalerie

Audio & video

Kontakt & další info

Vladimír Táborský

 

O mě

Nástroje

Fotogalerie

Nahrávky

 

Něco o mně

            Začal jsem hrát v kapelách v šestnácti letech v roce 1973 a to na kytaru . V první kapele jsem zažil spoustu srandy .Kapela se jmenovala "Melodik" , my jsme ji říkali "Franta Kotyk Melodik" podle kapelníka . Kapelník hrál na tahací harmoniku a přitom hrál ještě na bicí . Neexistovalo u něj aby neznal německé evergreeny .Kdykoliv za ním přišel dederoňák , tak buďto skladbu znal a nebo sebou vozil koženej velkej kufr s notama ,takže vždycky uspěl , i kdyby se jednalo o skladbu s 1. nebo 2.světové války nebo starší.

            Pak jsem hrál ještě s dalšíma kapelami do vojny po vysoké škole .Pokud si pamatuju ,
tak to byla kapela Horizont ,pak kapela kapelníka Petra Ministra a kapela Miloše Hladíka st.
S těmito kapelami jsem odehrál 6 let většinou po barech .

Po vojně jsme založili s Františkem Rybou taneční orchestr Energo , který existoval do roku 2003 ,než jsem ho rozpustil . Kapela existovala 20 let ,10 let kapelníka dělal Franta , který potom skončil kvůli pracovnímu vypětí . Byl to orchestr ,který hrál hlavně na plesech. Obsazení bylo zpěvák,zpěvačka ,basa,bicí,kytara ,zvukař ,trumpeta a sax(klárinet) . Já jsem se staral hlavně o psaní not pro muzikanty ,zkoušky ,elektroniku apod.

            Ještě v době když jsem hrál u Energa ,tak jsem začal  hrát country s Nonstopem . Dokonce v té době jsem hrál v třetí kapele jazz s Tondou Kopalem .

Vybavení kytarama a aparaturou mám slušné ,jenom bych potřeboval vyměnit ruce(už se nemůžu na nic vymlouvat) .