Úvod

Historie

Obsazení

Akce

Fotogalerie

Audio & video

Kontakt & další info

Historie kapely NONSTOP začíná v březnu 1994, kdy z jedné pětičlenné liberecké kapely odešli čtyři muzikanti -  Pavel Vorlíček (mandolina, foukačky, kytara, zpěv), Roman Melka (akust.kytara, zpěv), Luděk Semecký (baskytara, zpěv) a Pavel Macek (bicí). Ne proto, že by chtěli přestat hrát, ale naopak - pokračovat dál. V dubnu ji doplnil Jarda Kyselý (sólová kytara, zpěv) a skupina začala hrát v podstatě bez přerušení dál - proto byl zvolen i název NONSTOP.

30.4.1994 první zábava v Kryštofově údolí. 31.5.1994 na Godyho memoriálu hrají s hostem z Kanady, banjistou Buddym Westem, obsah názvu je naplněn - jedou dál "NONSTOP".

     Nonstop-94          Nonstop-94-Janov nad Nisou    

Nonstop-96-Goerlitz


Jak šel čas, měnilo se i složení skupiny.

V květnu 1996 baskytariska Luděk Semecký je nahrazen Jirkou Jakubcem. 
V září 1996 na jeho místo nastupuje Pavel Benda (také bývalý profesionální hráč), vzhledem k tomu, že se Jirka rozhodl opět živit muzikou.                                     

Nonstop-97-C.saloon JuventusNonstop-97-C.saloon Juventus

                                 
V březnu 1997 z rodinných a pracovních důvodů Pavel Benda odchází. Jeho místo zaujímá Jiří Franic (bývalá skupina Kynouti).
Nonstop-97
V dubnu 1998 končí z rodinných důvodů Jarda Kyselý a je nahrazen kytaristou Vladimírem Táborským (v té době kapelník skupiny Energo). Problémy s kolizí termínů v plesové sezóně, kdy Energo hraje, se řeší záskokem.
                                                          Nonstop-98

Na jednotlivých hraní vypomáhali - dle potřeby: Pepa Havle - klávesy, Pavel Matoušek - elektrická kytara (ze skupiny Sklepmistři),  Aleš Makyta - elektrická kytara (různá rocková seskupení).

V této sestavě se odehrála spouta zábav a koncertů v Čechách i za hranicemi v Německu. Skupina se postupně vybavila kvalitní vlastní nástrojovou i zpěvovou aparaturou,  přibrala zvukaře, stal se jím Michal Kraus, který původně zvučil jabloneckou skupinu Kurýr. Důvod byl jasný - nejen dobře hrát, ale mít i kvalitní zvuk.

V roce 2001 ve dnech 3. a 4. února je nahráno ve studiu Althan první CD s názvem NONSTOP 2001 (viz ukázky v diskografii). Skladby z něj se objevily na ústeckém Radiu Sever i v pražském Country radiu.

V roce 2002  nahrazuje Vladimír Grusmann bubeníka Pavla Macka, který již nestihá pracovní vytížení (zahraniční cesty) a hudbu.


                                                            Nonstop-98

V dubnu 2003 končí Vladimír Grusmann s pravidelným hraním, začíná rekonstruovat dům. Poté se ve skupině vystřídalo pár bubeníků (Vít Suchomel, Karel Schernstein) než se našel stálý hráč - v červnu 2003 nastoupil bubeník Vašek Krček.

V dubnu 2006 dochází k dalším změnám.
Za bicí usedá Pavel Nevyhoštěný a za mixážní pult Jarda Rous.  Pavel Nevyhoštěný funguje i v dalších kapelách, v případech, kdy "nestihá" , ho zastupují Jirka Schneider, Robert Švehla, Karel Schernstein a další. Také občas využíváme i služeb univerzálního "záskokáře"
- Mirka Táborského (baskytara a akustická kytara) .

V říjnu 2008 nahrazuje Pavla Nevyhoštěného - Libor Truhlář,  bubeník z právě rozpadlé liberecké skupiny Reflex.

V červnu 2009 nastávají další změny, Libor Truhlář končí a je nahrazen Zdeňkem Havlem a na místo zvukaře se vrací  Michal Kraus.